Wynajem czy zakup – która opcja bardziej się opłaca w przypadku kontenera socjalnego?

Kontenery socjalne wynajem czy zakup

Kontenery socjalne są niezwykle popularnym rozwiązaniem, które przy niewielkim nakładzie finansowym i krótkim czasie pozwalają stworzyć zaplecze dla pracowników, punkt handlowy, a nawet siedzibę firmy.
Na rynku znajdziemy dwa rodzaje ofert – wynajem oraz kupno kontenerów socjalnych – https://wcserwis.pl/kontener-biurowy/. Która opcja jest lepsza? Sprawdzimy to w naszym dzisiejszym wpisie.

Kontenery socjalne a wynajem

Kontenery socjalne cieszą się sporą popularnością wśród firm budowlanych i ekip remontowych. Na terenie budowy pełnią różne funkcje – są wykorzystywane jako pomieszczenia biurowe, zaplecze socjalne dla pracowników. Ponieważ ciężko jest określić, ile dokładnie potrwają pracę, czy będzie to kilka, czy kilkanaście miesięcy, firmy budowlane nie muszą zamrażać swojego kapitału. Wynajmując kontenery socjalne, mogą w każdym momencie zarządzać wielkością zaplecza i dopasowywać go do aktualnych potrzeb. Kolejnym plusem tego rozwiązania jest brak kosztów związanych ze składowaniem kontenerów poza okresami budowy.

Zastosowanie kontenerów socjalnych

Kontenery socjalne kojarzą nam się głównie z budową i słusznie. Jednak wbrew pozorom to nie jedyne miejsce, w którym warto je zamontować.

Kontenery socjalne sprawdzą się również:
• jako punkt handlowy – w szczególności te sezonowe, np. budki z lodami czy budki ze sprzętem do nurkowania;
• na imprezach masowych;
• przy wydarzeniach sportowych i kulturalnych.

Jakie zalety ma wynajem?

Wynajem kontenerów socjalnych niesie ze sobą wiele korzyści. Wymienić tutaj można:
• dostępność – firmy dostarczają kontenery socjalne w krótkim czasie na wskazane miejsce;
• niewielkie koszty w porównaniu z tradycyjnymi budynkami;
• brak konieczności inwestowania sporych pieniędzy na start budowy;
• możliwość najmu na kilka miesięcy – nawet na miesiąc czy dwa;
• możliwość łatwego dopasowania wyglądu oraz funkcji kontenerów do naszych potrzeb, często znajdziemy kontenery socjalne w dwóch wersjach – podstawowej i opcjonalnej.

Kiedy zakup kontenerów będzie lepszym rozwiązaniem?

Znasz już zalety wynajmu kontenerów socjalnych i wiesz, że to opłacalne rozwiązanie. Porównajmy ją teraz do zakupu – kiedy on będzie dla nas lepszym rozwiązaniem?

Aby móc porównać, która opcja będzie dla nas bardziej rentowna, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest przewidywany czas użytkowania kontenera. Przyjmijmy, że miesięcznie na kontener biurowy wydasz około 400 złotych przy opcji jego najmu. Po 2,5 roku kwota za najem zaczyna zbliżać się do tej, jaką zapłacilibyśmy za najprostszy kontener socjalny.

Czasami ciężko nam jest z góry określić, ile potrwa najem. W takim wypadku lepiej wynająć kontener, a po pewnym czasie spytać się firmę o możliwość jego odkupu.
Jeśli wiesz, że okres użytkowania przekroczy 2 lata, a nie masz środków, by od razu wyłożyć sporą gotówkę, możesz rozejrzeć się za opcją kupna kontenera w leasingu. Co prawda, miesięczne raty płacone leasingodawcy będą wyższe niż raty najmu, ale za to w pewnym momencie kontener socjalny stanie się Twoją własnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *