Inteligentne hotele to nie wymysł futurologów

Nie ulega wątpliwości, że prowadzenie hotelu jest nie lada wyzwaniem. Hotele z prawdziwego zdarzenia oferują klientom usługi na najwyższym poziomie. Coraz częściej ich właściciele korzystają z nowoczesnych rozwiązań, które w znaczącym stopniu usprawniają obsługę klientów. Warto bliżej im się przyjrzeć.

Na czym polega fenomen inteligentnego hotelu?

Z całą pewnością można stwierdzić, że postęp technologiczny stwarza nowe możliwości. Urządzenia elektroniczne ułatwiają nam życie na każdym kroku. Coraz więcej firm i instytucji korzysta ze zdobyczy nowoczesnych technologii. Podobną sytuację mamy w przypadku hoteli. Goście hoteli często mają wysokie wymagania co do standardów obsługi. Nic zatem dziwnego w tym, że właściciele hoteli sięgają po nieszablonowe rozwiązania. Pozwalają one nie tylko na podwyższenia standardów obsługi, ale również na poczynienie znaczących oszczędności. Taki inteligentny hotel przynosi wiele korzyści. Goście hotelowi mogą na przykład dokonać rezerwacji za pośrednictwem internetu. Pracownicy techniczni mogą zdalnie włączać i wyłączać ogrzewanie w danym pokoju, co bez wątpienia pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu. Inteligentny hotel nie jest bynajmniej wymysłem futurologów lub też autorów science-fiction. Goście mogą korzystać z zalet tego typu hoteli na całym świecie. Powoli tego typu rozwiązania przestają być fikcją, a stają się faktem. Tego typu placówki możemy spotkać również w kilku miastach w Polsce. Właściciele tego typu hoteli dostrzegają liczne korzyści związane z wprowadzeniem inteligentnego systemu. Sprawdza się on znakomicie. Goście hotelowi są zadowoleni z wprowadzonych usprawnień. W każdym pokoju maja do dyspozycji telewizor, mogą również korzystać z internetu. Za pośrednictwem internetu można między innymi sterować oświetleniem w pokoju oraz nastawić określoną temperaturę ogrzewania. Na razie każda spędzona doba w takim hotelu kosztuje dosyć sporo, jednak wkrótce tego typu usługi staną się na tyle powszechne, że ceny będą spadać. Inteligentny hotel to również większe bezpieczeństwo. Pracownicy techniczni mogą w sposób zdalny kontrolować dostęp do poszczególnych stref hotelu. Na bieżąco monitorują również stan pomieszczeń oraz urządzeń elektronicznych. Z pewnością takie rozwiązanie pozwoli szybko i poprawnie reagować na różne zdarzenia mające miejsce w hotelu. W razie zaistniałej potrzeby można uruchomić alarm i podjąć stosowne działania. Goście hotelowi z pewnością mogą czuć się bezpiecznie. Właściciel hotelu może zdecydować się na wprowadzenie nowatorskich rozwiązań. W tym celu powinien zwrócić się do profesjonalnej firmy, która zaprojektuje odpowiednie oprogramowanie i pomoże wdrożyć w życie nowoczesne rozwiązania.

Wprowadzenie inteligentnego systemu się opłaca

Przypuszczalnie wiele osób chciałoby spędzić choć jedną noc w inteligentnym hotelu. Goście hotelowi w zależności o zamożności portfela mają różne oczekiwania co do standardów. Z pewnością hotele posiadające wiele gwiazdek oferują komfortowe warunki pobytu. Klienci nie mogą wyjść z podziwu, a właściciele hoteli z prawdziwego zdarzenia podwajają swoje zyski.

Chcesz dowiedzieć się, co oznaczają poszczególne gwiazdki? Przeczytaj ten artykuł: https://intelihotel.pl/blog/co-oznaczaja-gwiazdki-hotelowe/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *